O autorze
Anna Omielan - ur. 14. maja 1993r. w Dąbrowie Białostockiej pływaczka. Mistrzyni świata, wielokrotna mistrzyni Polski. Zawodniczka białostockiego Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych „Start”. Pływa od dziecka. Pierwszy sukces osiągnęła w wieku 10 lat, zdobywając na zawodach jeden złoty i dwa srebrne medale. Następnie zdobywała laury na wielu imprezach w Polsce i zagranicą. Za swój największy dotychczasowy sukces uważa medale mistrzostw świata i występ na Paraolimpiadzie w Pekinie. Prowadzi liczne spotkania z młodzieżą podczas których uświadamia słuchaczy, że niepełnosprawność nie jest życiowym kalectwem, motywuje do szukania pasji i do działania. Ciężko pracuje i dąży do perfekcji. Najważniejszym celem sportowym jest dla niej teraz występ na Paraolimpiadzie w Rio de Janeiro.

Złote 50 metrów w Tychach

Anna Omielan, stypendystka Renault Handisport Team
Anna Omielan, stypendystka Renault Handisport Team
Co roku pływacy z całej Polski przyjeżdżają do Tychów, aby uczcić pamięć niesamowitego sportowca, pływaka, Maćka Maika. Jest to meeting integracyjny, to znaczy biorą w nim udział zarówno pełnosprawni, jak i niepełnosprawni sportowcy. Tegoroczna ósma edycja była rekordowa. W zawodach wzięło udział 356 zawodników i zawodniczek, którzy reprezentowali 30 różnych klubów z różnych województw.


Dla reprezentacji Białegostoku i dla mnie były to dwa dni pełne sukcesów. Reprezentacja Białegostoku okazała się najlepsza w liczbie zdobytych medali, a ja na najwyższym stopniu podium stawałam aż 5 razy. Najlepiej pływało mi się na 50 metrów i na tym dystansie zdobyłam złote medale w stylu motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym. Ten dystans okazał się dla mnie szczęśliwy także w sztafecie 4x50 metrów. Nasza ekipa dziewcząt w składzie: Joanna Mendak, Dominika Małaszkiewicz, Justyna Grzegorczyk i ja okazała się najlepsza na tym dystansie.

Dla mnie były to pierwsze zawody po wakacjach. Teraz skupiam się na przygotowaniach do zimowych mistrzostw Polski, które odbędą się na początku grudnia w Szczecinie.
Trwa ładowanie komentarzy...