O autorze
Anna Omielan - ur. 14. maja 1993r. w Dąbrowie Białostockiej pływaczka. Mistrzyni świata, wielokrotna mistrzyni Polski. Zawodniczka białostockiego Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych „Start”. Pływa od dziecka. Pierwszy sukces osiągnęła w wieku 10 lat, zdobywając na zawodach jeden złoty i dwa srebrne medale. Następnie zdobywała laury na wielu imprezach w Polsce i zagranicą. Za swój największy dotychczasowy sukces uważa medale mistrzostw świata i występ na Paraolimpiadzie w Pekinie. Prowadzi liczne spotkania z młodzieżą podczas których uświadamia słuchaczy, że niepełnosprawność nie jest życiowym kalectwem, motywuje do szukania pasji i do działania. Ciężko pracuje i dąży do perfekcji. Najważniejszym celem sportowym jest dla niej teraz występ na Paraolimpiadzie w Rio de Janeiro.

Hop! Dawaj! Start! Go!

Anna Omielan, stypendystka Renault Handisport Team
Anna Omielan, stypendystka Renault Handisport Team
Przez 10 dni byłam na obozie treningowym w Olecku. Gdybym miała powiedzieć, co najbardziej zapadło mi w pamięć, to oprócz ogólnie ciężkiej pracy na treningach są to słowa, które usłyszałam naprawdę chyba setki razy: hop!, dawaj!, start!, go!, płyniemy!, ręka dalej, nogi szybciej, tułów wyżej, głowa niżej etc. Wszystko działo się na komendę.


Potrzebne jest dużo pokory, zaufania, determinacji, a przede wszystkim wysiłku. Jednak kiedy okazuje się, że zmiany zaczynają przynosić efekty, to całe zmęczenie znika… przynajmniej na chwilę. To był bardzo udany obóz.
Trwa ładowanie komentarzy...